Cloffice, czyli biuro na niewielkiej przestrzeni

Pandemia wymusiła na wielu z nas pracę z domu, która ma zarówno wady, jak i zalety. Nie wszyscy jednak mogą sobie pozwolić na przeznaczenie jednego z pomieszczeń domowych na gabinet do pracy. Jesteś ciekawy, jak na ograniczonej przestrzeni domowej stworzyć miejsce do pracy? Słyszałeś o cloffice? Nie? Przeczytaj ten artykuł!

Czym jest cloffice?

Kto pracuje z domu, ten wie, jak trudno to robić w salonie, sypialni czy w kuchni, gdy przestrzeń nie jest dostosowana do naszych potrzeb. Nie musisz jednak od razu robić remontu, wystarczą kosmetyczne w gruncie rzeczy zmiany. Nazwa cloffice to zrost dwóch angielskich słów closet. Ten trend w dziedzinie designu pozwala stworzyć przestrzeń do pracy na niewielkim metrażu. Do powstania tegoż kompaktowego biura wykorzystuje się schowki, wnęki, garderoby czy wielofunkcyjne meble.

Jak stworzyć cloffice?

Już wiesz, że z założenia cloffice jest rozwiązaniem mało inwazyjnym. Jak to wykonać w praktyce? Możesz zatrudnić architekta, który spojrzy na Twoją przestrzeń domową fachowym okiem i przedstawi najlepsze rozwiązanie, lub sam możesz wykorzystać potencjał swojego zacisza. Rozwiązanie pierwsze jest łatwiejsze w realizacji i z pewnością bardziej profesjonalne, jednak wiąże się z większymi kosztami.

Odkryć potencjał domu

Jeśli jesteś kreatywny i masz rozwiniętą wyobraźnię, zapewne stworzenie cloffice nie będzie dla Ciebie problemem. Wystarczy przesunąć kilka mebli, nieco zmniejszyć garderobę, odgruzować strych. Gdy myślenie przestrzenne jednak nie jest Ci zbyt bliskie, masz jeszcze jedną możliwość. Możesz skorzystać z mebli wielofunkcyjnych, których na rynku jest dziś coraz więcej. Ten artykuł jest tworzony przy biurku połączonym z regałem. Istnieją też stoły wysuwane z szuflady, blaty składane na ścianę, biurko rozkładane z regałem czy łóżko piętrowe, pod którym znajduje się biurko z regałem.

Przeczytaj także: Frazy long tail – czym są i jak je stosować?

Cechy cloffice

Wielofunkcyjność to jedna z istotnych cech cloffice. Pomyśl, czy nad twoim blatem roboczym da się zawiesić półki. A może przestrzeń domową oddzielisz regałem? Zastanów się, po co Ci taka duża sypialnia? Być może uda Ci się oddzielić home office od reszty mieszkania drzwiami przesuwnymi? Jak widzisz, możliwości jest sporo. Te rozwiązania wcale nie muszą być kosztowne – to już zależy od Ciebie!

Należy pamiętać, by Twoje minibiuro było dobrze zorganizowane. Uzyskasz to, umieszczając w cloffice wszystkie potrzebne Ci do pracy elementy. Zastanów się więc, czego potrzebujesz, a później spróbuj połączyć funkcję niezbędnych przedmiotów. Co stoi na przeszkodzie, by na bocznej ścianie regału zawiesić czy przykleić tablicę suchościeralną? Zadbaj o to, by potrzebne przybory biurowe można było łatwo posegregować i schować. Możesz również strefę pracy urządzić w jednym określonym stylu i kolorystyce. Pamiętaj, że powinna ona korespondować z pozostałą przestrzenią, acz dobrze kolorystycznie i stylowo oddzielić przestrzeń domową od zawodowej.

Cloffice – podsumowanie

Przekonałeś się zatem, że można pracować w domu w warunkach komfortowych. Teraz sprawdź, jak przedstawione patenty można zastosować w Twojej przestrzenni domowej!

Autor tekstu: Anna Czudecka-Wrona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *