Copywriter freelancer – jak nim zostać?

Elastyczny czas pracy, sam dobierasz sobie klientów, nie masz nad sobą szefa, no i ubierasz się jak chcesz. Czy praca jako nieetatowy copywriter to same zalety oraz co zrobić, żeby zarabiac więcej? Poniższym artykułem rozwiejemy wszelkie wątpliwości oraz odpowiemy na pytanie: kim jest  copywriter freelancer?

Zawód copywritera freelancera – definicja

Samozatrudniony copywriter to bardzo urozmaicony zawód. Zakres jego działań obejmuje wiele zadań, ale do najważniejszych należą:

  • wnikliwy research,
  • pisanie tekstów,
  • kreowanie wizerunku klienta, produktu czy usługi.

Profesjonalny freelancer copywriter tworzy treści zgodne z językiem SEO, które potrafią zainteresować czytelnika i przekierować go na konkretne działanie.

Jakie treści tworzy freelancer copywriter

Rozwój świadomości świata biznesu, na temat wartości content marketingu, spowodował wzrost popytu na rozbudowane strony ofertowe czy artykuły blogowe, tworząc specjalizację – content writing.

Natomiast rozkwit sklepów internetowych i konieczność opisania ich asortymentu, wywołało powstanie e-commerce copywritingu.

Każdy dobry content marketing zaczyna się od wartościowej treści, i tu niezbędna staje się praca copywritera freelancera, który tworzy teksty na:

  • artykuły blogowe,
  • emaile marketingowe,
  • strony ofertowe,
  • social media.

Zazwyczaj profesjonalni autorzy tekstów marketingowych nie mają jednej specjalizacji, a działają w różnych branżach, pisząc dla różnych klientów.

Copywriter freelancer, jakie ma obowiązki

Dużą część czasu pracy, poświęcić trzeba na szczegółowy research materiałów źródłowych i wkomponowanie słów kluczowych do tekstu, nie zakłócając jednocześnie porządku artykułu.

Copywriter freelancer pracuje sam, często więc do nadzorowania ma kilka różnych projektów. Wymaga to, oprócz zdolności pisania, umiejętności organizacyjnych i samodyscypliny.

Tworząc wartościową i interesującą treść, dużo czasu spędzić trzeba na szukaniu informacji oraz na formatowaniu i edytowaniu tekstu, żeby mieć pewność, że przekaz jest zrozumiały dla czytelnika.

Praca jako freelancer copywriter

Badania Content Marketing Institute, wykazały, że dobry jakościowo content marketing sprowadza trzy razy więcej klientów, niz płatna reklama zewnętrzna. Jest to zatem bardzo efektywne narzędzie w rękach profesjonalnego copywritera, który zazwyczaj jest zatrudniony przez wiele firm.

Cały czas rośnie zapotrzebowanie na twórców różnego rodzaju artykułów, emaili czy tekstów blogowych.

Jako copywriter freelancer tworzysz treści dla klienta – szyte na jego miarę, a on się pod tym podpisuje swoim imieniem. Pamiętaj jednak, aby trzymać się stylu firmy, którą reprezentujesz w swoim tekście.

Freelancer – przyszłość zawodu

Podsumowując, świadomość dotycząca content marketingu wzrasta, a wartość biznseu internetowego każdego roku bije nowe rekordy. Klientów przybywa coraz więcej, a wraz z tym zjawiskiem przybywa też konkurencji.

Nie jest to jednak powód do niepokoju, ponieważ stanowi to naturalną reakcję na zwiększony popyt na treść. Dlatego każdy, kto chce pracować jako freelancer copywriter, powinien kłaść duży nacisk na własny rozwój zawodowy, aby być zawsze o krok przed innymi.

Jeżeli chcesz:

  • tworzyć wartościowe treści,
  • zarabiać więcej pieniędzy,
  • i rozwijać się zawodowo.

Zapraszamy również na nasze szkolenia z zakresu content marketingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *