Darmowe zdjęcia stockowe – skąd je pobrać?

Zdjęcia z sieci to rzecz, która zdecydowanie ułatwia życie. Zawsze, gdy potrzebujemy cokolwiek zaprezentować, ale niekoniecznie chcemy dzielić się własnymi obrazami, z pomocą przychodzą darmowe zdjęcia stockowe znalezione w sieci. Ale jak szukać i gdzie dokładnie je znaleźć?

Zdjęcia stockowe – do czego mogą Ci się przydać?

Jeśli chodzi o prezentacje i wszystkie rzeczy tego typu, bloki tekstu nie są polecane. Dlatego warto byłoby dopełnić tekst poprzez zdjęcia, zaciekawić czytelnika – mogą być swoje własne, ale równie dobrze można postawić na darmowe zdjęcia stockowe.

Wyobraź sobie taką sytuację – wychodzisz na pieszą wycieczkę, aby zrobić zdjęcia, które urozmaicą wygląd i treść Twojego bloga. Pogoda jest aktualnie ładna, świeci słońce. Wykorzystujesz aparat i robisz jak najwięcej ujęć. Niestety, nagle zaczyna padać deszcz, czego nie przewidziałeś. Jesteś daleko od domu, nie wziąłeś żadnego pokrowca na aparat, nie mówiąc już o kurtce czy nakryciu głowy. Zaczynasz biec jak najszybciej. Niestety, gdy docierasz do domu, okazuje się, że aparat przemókł i uszkodził się. Masz już grono czytelników, a dawno nie wstawiłeś żadnego posta. Zdjęcia zwyczajnie przepadły, a ty nie chcesz zawieść społeczności. Co teraz? Odpowiedź jest prosta – użyj zdjęć stockowych. Możesz wspomnieć o całej sytuacji i wstawić zdjęcia stockowe jako dopełnienie tekstu.

Dlaczego warto korzystać z darmowych zdjęć stockowych?

Darmowe zdjęcia stockowe są, jak sama nazwa mówi, darmowe – co jest tutaj przeważającą z zalet. Nie musisz za nie płacić, więc oszczędzasz pieniądze. Fotografie te wyróżnia jeden z czynników – są w wysokiej rozdzielczości, co jest ich atutem – wyglądają po prostu profesjonalnie. Używanie takich zdjęć jest też zwyczajnie wygodne, dlatego że wyszukujesz je w Internecie.

Darmowe banki stockowych zdjęć

Jest wiele bezpłatnych banków ze zdjęciami stockowymi, postaram się pokazać Ci te najlepsze.

Pixabay

Baza Pixabay jest szerokim i dość popularnym zbiorem bezpłatnych obrazów, filmów wideo czy ilustracji. Serwis jest dostępny w języku polskim. Po wejściu na stronę pixabay.com masz do wyboru przeróżne grafiki i zdjęcia, z których możesz korzystać w różnej rozdzielczości (tylko wybranie najwyższej jakości wymaga założenia konta). Możesz ich użyć dosłownie wszędzie.

Pexels

Kolejny portal ze świetnymi, darmowymi zdjęciami oraz nagraniami wideo. Wystarczy, że wpiszesz to, czego szukasz w okno wyszukiwarki na stronie pexels.com. Zostaniesz pozytywnie zaskoczony i zasypany wynikami. Nie musisz się logować, aby mieć do nich dostęp.

Unsplash

Zdjęcia stockowe znajdziesz również na unsplash.com. Jest to kolejny bank darmowych zdjęć, na który warto zwrócić uwagę. Obrazy są pogrupowane według kategorii, wybór jest dość duży i strona nie wymaga logowania. Znajdziesz tam spośród wielu innych, na przykład wysokie jakościowo zdjęcia natury i krajobrazów.

StockSnap.io

Mnóstwo znakomitych zdjęć (oczywiście w dalszym ciągu darmowych) możesz również znaleźć na witrynie stocksnap.io. Serwis pozwala też na edycję grafiki w stylu popularnej aplikacji Canva.

Magdalaine

Dużo ciekawych zdjęć znajdziesz w serwisie Magdalaine. Zdjęcia są uporządkowane kolorystycznie i możesz wybierać spośród różnych kategorii.

Darmowe zdjęcia stockowe – podsumowanie

Ogółem rzecz biorąc, zdjęcia stockowe znajdziesz bez problemu, banków takich fotografii jest bardzo dużo. Są one bardzo uniwersalne, bo możesz ich użyć niemal wszędzie. Przykładowo, przydadzą Ci się z pewnością, jeśli prowadzisz bloga. Wykorzystywanie takich zdjęć nic nie kosztuje, jeśli wybierzesz te darmowe, a wybór jest naprawdę duży.

Strony, a właściwie banki stockowe mają podział na kategorie, co ułatwia wyszukiwanie. Mając tak duży wybór, na pewno znajdziesz to, czego szukasz. Wykorzystując zdjęcia stockowe, wybieraj jednak te obrazy, które wyglądają naturalnie i pasują do tematyki artykułu. Wystarczy wpisać interesującą Cię frazę i gotowe – wyskoczy Ci wiele zdjęć, z których na pewno wybierzesz coś adekwatnego do swoich potrzeb.

Autor tekstu: Aleksandra Cajzer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *