Jak sprzedać produkt klientowi czyli działania marketingowe w internecie

Jak sprzedać produkt klientowi? Niezależnie od tego czy chcesz sprzedać produkt bankowy, inwestycyjny, kosmetyczny lub rękodzieło typu home made, zasady są takie same, a różnica polega jedynie na skali działań.

Jeszcze do niedawna głównym celem marketerów było, jak sfinalizować transakcję przez telefon, natomiast obecnie mamy do czynienia z ogromnym rozwojem rynku e-commerce, a co za tym idzie rodzi się pytanie, jak sprzedać produkt w internecie?

Kontynuując lekturę artykułu, dowiesz się:

 • jakie podjąć działania marketingowe w branży e-commerce,
 • jak zwiększyć rotację obecnych wyrobów i usług,
 • gdzie sprzedać swój produkt w internecie za granicę.

Zapraszam do lektury.

Jak skutecznie sprzedać produkt online – 3 zasady

Zgodnie z danymi z raportu E-commerce w Polsce 2020 r. w Internecie kupuje 72% użytkowników. Natomiast u 52% z nich wybór pada na sklepy internetowe, a u 38% na platformy zakupowe.

Duża konkurencyjność wymaga od nas, aby wyróżnić swój produkt oraz zadbać o to, żeby grono stałych klientów stale rosło. Możemy tego dokonać, stosując się do 3 podstawowych zasad:

 1. Większa widoczność w internecie – im więcej osób zobaczy Twoje produkty, tym więcej ich sprzedasz. Dlatego należy wyjść do klienta poprzez reklamy płatne i pozycjonowanie.
 2. Zachęcająca oferta – jeśli chcesz sprzedać produkt to chwytliwe grafiki, opisy produktów i inne techniki marketingowe, działają jak magnes na uwagę odbiorcy.
 3. Obsługa potransakcyjna klienta – stosuj oceny satysfakcji, zachęcaj do kolejnych zakupów, stosuj kupony rabatowe i programy lojalnościowe. Jeśli klient jest zadowolony, z pewnością do Ciebie wróci oraz poleci Twój produkt znajomym.

Gdzie i jak sprzedać swój produkt w internecie

Decydując się na sprzedaż w sieci, masz do wyboru różne kanały dystrybucji:

 • Skleponline – posiadając własną witrynę internetową, możesz promować swoją markę, będziesz również bardziej wiarygodny oraz niezależny od innych portali oraz pośredników.
 • Portale aukcyjne – wystawiając swój produkt na aukcji, masz możliwość natychmiastowego dotarcia do bardzo dużej grupy potencjalnych klientów. Niestety jednocześnie musisz dostosować się do panującej polityki oraz cen i prowizji.
 • Porównywarki cen – dzięki dużej liczbie odwiedzających Twoja marka staję się bardziej rozpoznawalna, jest to również pomocne narzędzie, jeśli chcesz sprzedać produkt w promocji.
 • Blog ekspercki – wartościowymi treściami przyciągniesz nowych czytelników, dzięki czemu  większe grono potencjalnych klientów pozna Twoje produkty.
 • Media społecznościowe – dzięki nieograniczonym możliwościom interakcji z czytelnikami, możesz w dużej skali promować swój towar.

Tak więc w zależności od produktu, jaki posiadasz, wybór sposobu jego dystrybucji online może być różny.

Jak sprzedać produkt za granicę

Dzięki rozwojowi internetu możemy dziś bez problemu sprzedawać swoje produkty z Polski w Anglii,  w Niemczech, w Rosji. A nawet najmniejszego problemu nie sprawia już import towarów z Chin.

Dzięki platformom zakupowym tj. Amazon, Aliexpress, Alibaba, Ebay czy nasze rodzime Allegro działania, które jeszcze kilkanaście lat temu były trudne w realizacji, dziś stały się motorem napędowym eksportu.

Handel w internecie sprawił, że nie ma różnicy czy sprzedajemy produkt w Polsce, czy za granicę. Działania marketingowe i stosowane techniki nie różnią się od siebie, jedynie kwestie podatkowe danego kraju mogą na początku sprawić trudności.

Podsumowanie

W celu wybrania odpowiednich kanałów dystrybucji produktów i usług przetestuj większą ich liczbę i wybierz te, które generują dla Ciebie największą konwersję.

Pamiętaj że nie ma uniwersalnej zasady, jak sprzedać produkt przez internet. Natomiast powinieneś próbować różnych metod i analizować wyniki.

Tylko dzięki odpowiednim działaniom marketingowym określisz swoje miejsce oraz umocnisz swoja pozycję na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *