Treści na Allegro – co powinieneś wiedzieć?

Allegro, popularny i wielki portal aukcyjny posiada ofertę praktycznie każdego produktu. W tym miejscu każdy sprzedawca może wystawić swoją propozycję i każdy klient znajdzie coś dla siebie. Treści sprzedażowe na Allegro to jeden z ważnych czynników, decydujących o powodzeniu w transakcji. Jak zwiększyć szanse na jej dokonanie poprzez poprawne opisy sprzedawanych produktów? Sprawdź!

Jak stworzyć treści na Allegro, by sprzedać?

Sprzedaż na Allegro opiera się na skonstruowanej ofercie, której komponenty to:

 • interesujący produkt,
 • dobra cena,
 • atrakcyjne zdjęcie.

Ważny jest również opis. Istnieją podstawowe zasady formułowania oferty na internecie, które dotyczą również aukcji na Allegro, jest to:

 • Używanie języka korzyści – suchy opis produktu nie wyróżni naszego produktu pośród wielu innych analogicznych. Jeśli opis brzmi np. „plastikowe czarne wiadro 30 litrów”, to będzie to podanie faktów. Gdy ten sam produkt zostanie opisany „pojemny, zachowujący schludny wygląd i wytrzymały pojemnik do wynoszenia kompostu”, będzie to język korzyści, trafiający do ludzi zajmujących się ogrodem.
 • Formułowanie komunikatów w 2 os. – stwarza poczucie zażyłości i zaufania. Jest to o wiele skuteczniejsza forma niż pisanie w formie bezosobowej.
 • Uczciwość w opisie – prawda i rzetelność to absolutna konieczność. Jest różnica między barwnym językiem korzyści, oddziałującym na emocje, ale trzymająca się realiów.
 • Oszukiwanie w ten sposób, że pisze się o czymś tandetnym, że jest doskonałej jakości i zapewnia trwałość i satysfakcję, pozwoli może raz sprzedać w ten sposób, na dłuższą metę pogrąży sprzedawcę na Allegro – dzięki systemowi oceny, nie pozostawi suchej nitki na nieuczciwym kontrahencie.
 • Komplet informacji – czas to najcenniejsza waluta, więc klient oczekuje, że czytając ofertę, uzyska maksymalnie dużą ilość informacji. Większość zainteresowanych nie będzie się fatygować, aby skontaktować się ze sprzedającym, tylko pójdzie do konkurencji, która się bardziej wysiliła w opisie.
 • Starajmy się sobie wyobrazić, co może zainteresować i o co może zapytać potencjalny klient w odniesieniu do produktu. W ten sposób mamy już wytyczne, co powinniśmy uwzględnić w ofercie.
 • Treści angażujące – świetną metodą sprzedażową również na Allegro jest CTA, czyli Call to Action. Wezwanie do działania to np. pewne hasło – „zamów teraz, a dostawa będzie gratis” albo „przy zakupie 2 kompletów, uzyskasz 50 procent rabatu na drugi”. Takie zabiegi nie pozwalają klientów na zbyt długie wahanie ani na dalsze poszukiwanie u konkurencji tego samego produktu.

Podstawowe błędy w tworzeniu treści sprzedażowych na Allegro

W błędach nie uwzględnia się nieuczciwych opisów, bo jest to działanie z premedytacją, a nie w wyniku niedbałości czy roztargnienia.

Rzeczy, których powinniśmy unikać w opisach sprzedażowych to:

 • Błędy ortograficzne, gramatyczne, składniowe – jeśli ktoś nie umie się posługiwać językiem polskim, to jak można mieć do niego zaufanie, jako do rzetelnego sprzedawcy? Może adresu wysyłki też nie będzie w stanie napisać bez błędu?
 • Niedbałość w układzie tekstu – opis produktu, zwłaszcza jeśli jest obszerny, powinien być odpowiednio sformatowany. Tekst musi być przejrzysty i czytelny, aby klient nie męczył się, próbując odczytać interesujące go parametry produktu.
 • Lakoniczne opisy – jeśli sprzedawca wysilił się na opis produktu tylko w 3 zdaniach, to powinien się spodziewać adekwatnego rezultatu sprzedażowego.

Podsumowanie

W sprzedaży na Allegro ważne jest współdziałanie czynników takich jak: atrakcyjność produktu, rozsądna cena i zachęcająca grafika.

Treść, którą zostanie opatrzony wystawiony produkt jest równie ważnym elementem. Bez odpowiedniego opisu na Allegro, mimo posiadania dobrej oferty, możemy nie uzyskać odpowiedniej liczby klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *