Wyszukiwarka słów kluczowych dla copywritera

W marketingu internetowym oprócz wysokiej jakości tekstów należy pamiętać również o doborze fraz kluczowych. Odpowiedni ich wybór nie jest jednak łatwym zadaniem. Dlatego w tym artykule omówimy, czym jest i jak działa wyszukiwarka słów kluczowych dla copywritera, która zdecydowanie pomoże w tym procesie.

Wyszukiwarka słów kluczowych – czym jest?

Na początku warto przytoczyć definicję powyższego pojęcia. Wyszukiwarką słów kluczowych nazywamy narzędzie, które agreguje dane, wyświetlając następnie popularność i potencjał fraz             z pokrewnymi wariantami.

Jest to spore zaoszczędzenie czasu, ponieważ copywriter otrzymuje dzięki takiej wyszukiwarce komplet informacji. To sprawia, że jest w stanie wybrać temat o takim potencjale, żeby wygenerować duży ruch na stronie i zainteresowanie odbiorców.

Funkcje wyszukiwarki słów kluczowych w copywritingu

Copywriting od jakiegoś czasu jest zawodem, który przechodzi nieustanny rozwój. Jest to branża coraz bardziej pożądana i potrzebna. Wielokrotnie jej celem jest zwiększenie liczby klientów, a co za tym idzie – sprzedaży i zysku finansowego.

Wyszukiwarka sprawia, że copywriterom łatwiej jest tworzyć skuteczne treści. Repertuar i możliwości tych osób również ulegają zwiększeniu. Tego typu narzędzia są także cennym argumentem w pozyskiwaniu nowych klientów.

Jakie są wyszukiwarki słów kluczowych dla copywritingu na rynku?

Teraz omówimy najlepsze i najpopularniejsze wyszukiwarki słów kluczowych dla copywritingu, które znajdują się na rynku. Omówimy ich zalety i wady.

Google Keyword Planner

Google Keyword Planner to niezwykle popularne narzędzie charakteryzujące się swoją prostotą. Atutem jest także fakt, iż nie musimy za nie płacić, jednakże dane są przeznaczone głównie dla reklamodawców Google Ads.

Pozwala ono szybko wygenerować frazy ze sporym potencjałem. Wyświetla także pokrewne słowa kluczowe, co znacznie zwiększa różnorodność.

Keyword Tool

Narzędzie to jest przeznaczone przede wszystkim dla osób chcących zwiększyć widoczność strony w wyszukiwarce. Generuje ono dane dla copywriterów oraz SEOwców.

Dzięki Keyword Tool otrzymujemy zestaw fraz z długim ogonem. Przeprowadzona jest także analiza trendów wraz z oceną konkurencyjności. Minusem jest jednak cena. Podstawowy pakiet kosztuje aż 69 dolarów miesięcznie. Ten czynnik wielokrotnie zniechęca niektórych copywriterów.

KWFinder

Jest to tańsze narzędzie niż Keyword Tool. Ponadto możemy dzięki niemu otrzymać dostęp do różnorodnych danych analitycznych. Kolejnym atutem jest współpraca z innymi programami firmy Mangools.

Podsumowanie

  • Wyszukiwarką słów kluczowych nazywamy narzędzie, które agreguje dane, wyświetlając następnie popularność i potencjał fraz z pokrewnymi wariantami.
  • Istnieje sporo ciekawych narzędzi tego typu na rynku.
  • Warto się dobrze zastanowić nad skorzystaniem z takiej pomocy, gdyż może być ona wielką inspiracją, która zwiększy możliwości copywriterskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *