Doświadczenie w copywritingu – jak zdobyć?

Profesja copywritera wymaga wielu umiejętności takich jak lekkie pióro, kreatywność, nienaganna polszczyzna oraz znajomość zasad SEO. Firmy rekrutujące copywriterów do pracy zwracają mniejszą uwagę na ukończony kierunek studiów, gdyż w zawodzie tym na pierwszy plan wysuwają się odpowiednie predyspozycje. Niektóre z nich można nabyć dzięki odpowiedniej praktyce. W niniejszym artykule wyjaśnimy, jak zdobyć doświadczenie w copywritingu.

Doświadczenie w copywritingu – dlaczego jest istotne?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, aby móc zostać copywriterem liczą się przede wszystkim umiejętności, które można zdobyć poprzez odpowiednie warsztaty praktyczne. Dzięki temu poznajemy reguły pisania tekstów, które przyciągają uwagę odbiorców.

Dodatkowo doświadczenie pomaga nam w rozbudowaniu portfolio copywritera, na które składa się lista artykułów, prezentowanych podczas procesu rekrutacji pisarza. Dobre portfolio zdecydowanie ułatwia copywriterowi znalezienie pracy w agencji reklamowej lub zleceń.

Dzięki praktykom w wielu firmach istnieje również możliwość otrzymania referencji dla najlepszych copywriterów, co wpływa na poziom zaufania ze strony zleceniodawcy. Doświadczony copywriter ma większe szanse do otrzymania pracy w dużych i renomowanych agencjach reklamowych. Ponadto długotrwały warsztat praktyczny wpływa na wysokość zarobków copywriterów.

Doświadczenie w copywritingu – jak zdobyć?

Chcąc odpowiedzieć na pytanie, jak zdobyć doświadczenie w copywritingu, warto poznać kilka, sprawdzonych sposobów, które mogą stać się przepustką do kariery. Poniżej przedstawimy listę miejsc, dzięki którym początkujący copywriter będzie miał możliwość pisania tekstów:

  • platformy dla copywriterów,
  • portale społecznościowe/ogłoszeniowe,
  • agencje content marketingu.

Platformy dla copywriterów

Obecnie najłatwiejszy sposób na zdobycie doświadczenia dla początkującego copywritera. Aby dołączyć do takiej platformy, wystarczy bezpłatnie zarejestrować się na danym portalu. Platformy copywriterskie umożliwiają rezerwację zleceń. Najczęściej to my wybieramy liczbę i tematy tekstów do napisania. Do takich serwisów zaliczamy platformy typu Giełda Tekstów, GoodContent lub Textbookers.

Portale społecznościowe/ogłoszeniowe

Początkujący copywriter może również szukać zleceń na portalach społecznościowych typu Gumtree lub Olx. Obecnie powstaje dużo grup na Facebooku, na których to firmy dodają ogłoszenia z informacją, że poszukują autorów do pisania artykułów na bloga. Niektóre z grup dają copywriterom możliwość zamieszczenia własnego ogłoszenia z informacją o swoim doświadczeniu i portfolio. Dlatego grupy na Facebooku to doskonałe miejsce na znalezienie nowych zleceń dla copywritera.

Agencje content marketingu

Dla osób rozpoczynających przygodę z pisaniem tekstów polecamy agencje content marketingu. Współpracę z tego typu firmami można nawiązać poprzez kontakt mailowy lub telefoniczny, który można znaleźć na stronie internetowej poszczególnej agencji. Obecnie wiele z nich regularnie poszukuje nowych pracowników oraz praktykantów. Osoby, które wcześniej nie miały żadnego do czynienia z pisaniem tekstów, mogą również skontaktować się z agencją content marketingu w celu odbycia stażu lub praktyk absolwenckich.

Podsumowanie

W copywritingu duże znaczenie ma doświadczenie, które można zdobyć na wiele sposobów. Początkujący copywriter może szukać zleceń za pośrednictwem platform copywriterskich, grup na portalach społecznościowych typu Facebook lub w agencjach content marketingu. Odpowiedni warsztat praktyczny to klucz do sukcesu i wysokich zarobków dla copywritera, dlatego nie czekaj, zacznij działać już teraz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *