Lista agencji copywriterskich, w których możesz szukać zleceń

Jeśli nie chcesz szukać zleceń na własną rękę, możesz zdać się na firmy, które mają ugruntowaną pozycję na rynku. W tym celu przygotowałem listę agencji copywriterskich, prowadzących aktualne nabory.

Lista agencji zajmujących się copywritingiem

Co ważne, na razie wymieniam tylko te firmy, które specjalizują się w pisaniu tekstów. W założeniu są to najlepsze miejsca do rozwoju kariery pisarskiej.

Content Writer

To największa agencja content marketingu na polskim rynku, dlatego często ogłaszają na stronie kolejne rekrutacje do swojego zespołu. Warto odnotować, że szukają nie tylko copywriterów, ale także korektorów.

Średnia ocen Google: 5/5

Sago Media

Firma contentowa, z którą również jest szansa na nawiązanie ciekawej współpracy. Też rekrutują bezpośrednio przez stronę. Od razu podpowiadam – aby odszukać zakładkę, należy kliknąć link zamieszczony w stopce.

Średnia ocen Google: 5/5

Kuźnia Treści

Ciekawa, młoda i „świeża” agencja, do której też warto zapukać. Czasami wstawiają ogłoszenia na Facebooku o poszukiwaniu nowych copywriterów – warto je śledzić, gdyż na stronie nie ma możliwości aplikacji.

Średnia ocen Google 4.8/5

Conture

Kolejna agencja content marketing, w której można złożyć CV przez formularz online. Firma zaświadcza na stronie, że realizuje 11 mln znaków miesięcznie, co może oznaczać sporą ilość zleceń.

Średnia ocen Google: 4,2/5

Pozostałe agencje, które nie prowadzą naboru

Myślę, że ta sekcja również się przyda. Poniższe agencje również zajmują się copywritingiem, lecz nie mają wyraźnej deklaracji o przyjmowaniu nowych osób.

Należą do nich: Textmakers, ContWeb, More-content, Ecopywriting. Warto na bieżąco sprawdzać ich strony – być może coś się w przyszłości zmieni i ruszą z rekrutacjami.

Lista platform copywriterskich

Na koniec kolejne strony, w których copywriter może znaleźć zlecenia. Z platformami łatwiej nawiązać współpracę niż z agencjami, ale stawki są dużo, dużo niższe. Dlatego potraktujmy to bardziej jako ciekawostkę niż sposób na zarobek czy rozwój kariery.

Należą do nich: Goodcontent, Giełda tekstów, Textbrookers. Jeśli nie masz doświadczenia w pisaniu tekstów, na dobry start możesz rozważyć pisanie tekstów na tych portalach.

Lista agencji copywriterskich – podsumowanie

Jak widać, nie ma zbyt wiele agencji copywriterskich, które oferują nabór nowych copywriterów. Chociaż trzeba pamiętać, że w zasadzie wystarczy jeden solidny pracodawca, zapewniający stałe i dobrze płatne zlecenia.

Oprócz powyższych pozycji możesz szukać zleceń w agencjach marketingowych, których jest znacznie więcej. One również wyrażają zapotrzebowanie na treści, więc sprawdzenie takich firm może okazać się dobrym pomysłem.

Mam nadzieję, że powyższa lista agencji copywriterskich pomoże Ci w znalezieniu pracy. Od czasu do czasu będą ją aktualizować, także nie bój się zajrzeć ponownie 🙂 Miłego!

2 thoughts on “Lista agencji copywriterskich, w których możesz szukać zleceń

 • 26 października 2023 at 18:49
  Permalink

  Content Writer jest największą agencją z nich wszystkich i o ile się orientuję, zatrudniają najwięcej copy

  Reply
 • 1 listopada 2023 at 16:53
  Permalink

  Tak, aplikowałem do wszystkich z nich i Content Writer zrobił na mnie najlepsze wrażenie

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *