Content writer – kim jest i czy warto w niego inwestować?

Content writing jest w Polsce stosunkowo nowym trendem, a zapotrzebowanie na dobrej jakości treści dopiero zaczyna nabierać tempa. Rozwój marketingu internetowego, coraz większa świadomość przedsiębiorców i chęć dostarczania odbiorcom wartościowych informacji, pozwolił rozwinąć skrzydła content writerom. Niewątpliwie jest to zawód przyszłości, który swoją fazę dojrzałości ma jeszcze przed sobą. Ale czym właściwie zajmuje się content writer? Spróbujmy to wyjaśnić.

Czym zajmuje się content writer?

Content writer to osoba odpowiedzialna za tworzenie artykułów i treści e-marketingowych o dużej wartości merytorycznej. Teksty tworzone przez content writera zawierają specjalistyczne informacje, są rzetelne i wartościowe, a jednocześnie zrozumiałe dla czytelnika. Są poprawne stylistycznie i zgodne z zasadami SEO, pozycjonują i poprawiają widoczność witryny w wyszukiwarce.

Content writer – jak nim zostać?

Aby zostać content writerem, niepotrzebne jest specjalistyczne wykształcenie czy kursy kwalifikujące. Wystarczy lekkie pióro, poprawność stylistyczna, gramatyczna i interpunkcyjna. Przyda się również umiejętność sprawnego wyszukiwania informacji w internecie oraz przetwarzanie jej na zrozumiały dla czytelnika język, a także podstawowa znajomość zasad SEO. Warto śledzić aktualne trendy w marketingu internetowym, aby tworzone treści były zgodne z najświeższymi tendencjami.

Czy warto inwestować w content writing?

Dobrej jakości treści nie tylko dostarczają czytelnikom wyczerpujących informacji na temat danego produktu czy usługi, ale także działają długoterminowo. Jak? Zwiększają ruch organiczny na stronie internetowej, pomagają budować długotrwałą relację z klientami oraz tworzą w ich oczach dobry wizerunek firmy, co przekłada się na lepsze wyniki sprzedażowe.

Firmy, które dostarczają rzetelnych oraz wyczerpujących informacji o swojej ofercie znacznie lepiej wypadają na tle konkurencji – są oceniane jako bardziej wiarygodne i kompetentne. Odpowiedź na to pytanie jest zatem prosta – zdecydowanie warto nawiązać współpracę z content writerem.

Na co zwracać uwagę przy wyborze content writera?

Dobry content writer charakteryzuje się obiektywnym podejściem do każdego tematu. Przed przystąpieniem do pracy potrafi przeprowadzić dobry i efektywny research, a wybrane przez niego źródła cechują się wiarygodnością i rzetelnością. Oczywiście musi posiadać odpowiednie umiejętności pisarskie oraz wiedzę  z zakresu SEO.

Przed nawiązaniem współpracy warto zajrzeć do portfolio oraz sprawdzić, czy przygotowane przez content writera teksty nie tylko są poprawne stylistycznie i merytorycznie, ale także czy są zrozumiałe dla czytelnika. Ważny jest także czas realizacji – nie może być zbyt długi i zbyt krótki. Zbyt krótki może oznaczać niewystarczający research bądź zapożyczenie treści, a zbyt długi opóźni realizację projektu.

Podsumowanie

Tworzenie dobrej jakości treści wymaga odpowiednich umiejętności, doświadczenia i czasu, co oczywiście przekłada się na cenę. Dobry content writer kosztuje, ale profesjonalnie przygotowanie treści są w stanie przynieść ogromne korzyści. Dobrze widoczna w wyszukiwarce strona internetowa zapewnia odpowiednią konwersję, a wartościowe opisy produktów i usługi zachęcają do zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *