Google News w świecie copywritingu

Każdy copywriter marzy o tym, aby jego treści zajmowały jedynie najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Jeśli to marzenie wydaje Wam się niemożliwe do osiągnięcia, powinniście zagłębić się w świat Google News. Czym jest, jak działa i dlaczego warto przyjrzeć się bliżej tej opcji od Googla – dowiecie się w dzisiejszym artykule.

Czym jest Google News?

Pewnie podczas przeglądania wyników wyszukiwania w Google, nie raz zauważyliście zakładkę Google News. Choć wersja beta tej sekcji przestała istnieć w 2006 roku, to  wyszukiwarka newsów wciąż jest udoskonalana.

Wiadomości Google to usługa, która ma ułatwiać użytkownikom znalezienie artykułów zawierających jedynie autentyczne i wartościowe newsy. Oznacza to, że w tej zakładce nie znajdziemy treści dotyczących porad urodowych, medycznych itp.

Copywriting w Google News

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, każdy copywriter marzy o topowych miejscach w wynikach wyszukiwania dla tworzonych przez niego treści. Co za tym idzie – duża liczba copywriterów chce posiąść wiedzę tajemną, jak korzystać z Google News.

Jest jedna najważniejsza kwestia, o której należy pamiętać – nie ma żadnych specjalnych wymagań! Wiadomości wyświetlane w tej zakładce w teorii powinny być aktualne, wiarygodne i wartościowe. Jednak jak to w życiu bywa… teoria ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Wpisując nawet najprostsze pytanie, użytkownik nie otrzyma krótkiej odpowiedzi, a artykuł składający się ze wstępu, rozwinięcia i zakończenia, co zdecydowanie utrudnia znalezienie najistotniejszej informacji.

Jak widać, Google niekoniecznie radzi sobie z segregowaniem treści. Dlatego też na topowych pozycjach znajdują się długie teksty SEO. Podpowiedź dla osób zajmujących się zawodowo tworzeniem treści pod tę usługę. Warto w tekstach zamieszczać dużą ilość fraz kluczowych, skupić się na objętości tekstu oraz zwrócić uwagę na dopasowanie long tail’owych nagłówków H2 do popularnych wyników wyszukiwania.

Kto może korzystać z tej usługi?

Może odpowiedź na to pytanie Was zaskoczy, a może nie, ale w tej zakładce na umieszczenie swoich treści może sobie pozwolić praktycznie każdej wielkości przedsiębiorstwo (od blogów tematycznych do przodujących w swojej branży gigantów), które spełni wytyczne dołączenia do Google News.

Jednym z ważniejszych wymogów jest istnienie podstron z informacją o redakcji i autorach. Ponadto ważne jest także regularne publikowanie branżowych i aktualnych treści. Oczywiście wymogów jest o wiele więcej, ale nie o tym w dzisiejszym artykule.

Podsumowanie

  • Google News to usługa, która ma za zadanie pokazywanie treści zawierających jedynie wartościowe newsy.
  • Pisanie pod Google News nie charakteryzuje się określonymi standardami. Oprócz znanej wszystkim copywriterom struktury SEO – obszerny tekst i frazy kluczowe to podstawa.
  • Treści powinny być aktualne i wartościowe. A portal, na którym są publikowane, powinien spełniać szereg wymagań technicznych pod względem zawartych na nim informacji i budowy strony.
  • Na Google News królują tzw. teksty zapleczowe – długie i przepełnione frazami kluczowymi treści.

Pamiętajcie o ciągłym aktualizowaniu swojej wiedzy i pozostawaniu na bieżąco z najnowszymi trendami, ponieważ to, co jest aktualne dziś, jutro może przejść do historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *