Family friendly content – sposób na popularność?

Jeżeli szukasz sposobu na dotarcie do szerokiego grona odbiorców, chcesz generować większe zyski lub pragniesz ocieplić wizerunek swojej marki – to ten artykuł jest właśnie dla ciebie! Dlaczego? Family friendly content może ci pomóc w osiągnięciu wszystkich powyższych celów. Przekonaj się, czy dobrze rozumiesz to pojęcie i wyciśnij z niego wszystkie możliwości, aż do ostatniej kropli. Zatem do dzieła!

Family friendly content – tylko dla dzieci?

Zacznijmy od przypomnienia czym jest „content”. Jest to angielskie wyrażenie, które oznacza „zawartość”. Poprzez prezentowanie merytorycznych treści jest zasadniczą strategią mającą na celu zdobycie klientów. Family friendly content to rodzaj usługi skierowanej do każdego, nie tylko do dzieci. Jego docelowym odbiorcą jest rodzina z dziećmi, ale tak naprawdę jest to bardzo uniwersalna usługa. Ma zadowolić klienta, który jest mamą, babcią, ciocią, wujkiem… – jednym słowem odpowiada na potrzeby bardzo wielu osób.

Poszukujesz copywritera, który odpowie na potrzeby każdego pokolenia? Sprawdź agencję copywriterską Content Writer!

Jak powinien wyglądać family friendly content?

Bardzo istotnym aspektem tego terminu jest cenzura. Skoro przekaz ma dotrzeć do tak szerokiego grona, także do rodzin z dziećmi, musi całkowicie wyzbyć się erotyki, wulgaryzmów, przemocy. Kontrowersyjne treści również nie zagrzeją w nim miejsca. Komunikat tego typu powinien za to porywać zarówno starszych jak i młodszych, dzieci i dorosłych.

Co ja z tego będę mieć?

Skoro twój produkt dociera do tak szerokiego grona odbiorców, to potencjalnie skorzysta z niego większa liczba osób. Z założenia stawiasz też na całe rodziny, a nie na klienta indywidualnego, co również może wygenerować większe zyski. Z tego samego powodu filmy rodzinne osiągają tak ogromną popularność, a co za tym idzie dochody. Produkcje typu „Shrek” są doskonałą rozrywką dla całych rodzin. Podczas ich oglądania śmieją się i płaczą ludzie w różnym wieku, każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Ponadto content family friendly znacznie ociepla wizerunek marki. Nawet bezdzietny klient najprawdopodobniej szanuje wartości rodzinne i ceni firmy, które również to czynią.

Jak stworzyć skuteczny content family friendly?

Po pierwsze to, co wybrzmiało już na początku – twoim odbiorcą nie jest wyłącznie dziecko. Nie celuj więc w gusta tylko najmłodszych. Cała sztuka polega na dotarciu z produktem do całych rodzin. W tej strategii skupiamy się na tym, co powszechne i lubiane. Prostota i przystępność są na wagę złota. To, co jasne i proste trafi do większego grona, niż to, co eksperckie i skomplikowane. Skup się na bezpiecznych tematach. Przypomnij sobie swoje własne doświadczenia. Co cię najbardziej bawi? Co cię wzrusza? Jaki obraz z dzieciństwa masz wciąż przed oczami? Czego chcesz nauczyć swoje dzieci, co im przekazać?

Podsumowanie

Family friendly content to dobry sposób na zwiększenie zasięgów, dotarcie do ludzi ze swoim produktem.  Pomogą ci w tym obrazy i treści, które poruszają serca i pozostają w pamięci ludzi na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *