Najtańszy copywriter – czy warto podjąć z nim współpracę?

Skromny budżet na wydatki marketingowe powodują, że firmy poszukują najtańszych usług copywriterskich. Może jest to wydatek, który okaże się dobrą inwestycją? Czy najtańszy copywriter będzie dla Ciebie intratnym interesem? Sprawdź!

Cennik copywritera

Najczęściej stawki za napisanie treści podawane są za 1000 znaków ze spacjami. Duże zróżnicowanie stawek wynika z konkurencyjności na rynku. Obok ofert agencji można znaleźć  freelancerów, którzy trudnią się tworzeniem treści do Internetu. Jeżeli copywriter stawia pierwsze kroki w tym zawodzie, to oferowane przez niego stawki będą dużo niższe niż copywritera z dużym doświadczeniem.

Jakie ryzyko niosą ze sobą  zlecenia realizowane przez najtańszego copywritera?

Poznaj możliwe wady.

  • Brak umowy – umowa pomiędzy zleceniodawcą a copywriterem zabezpiecza prawa obu stron. Warto jasno określić między innymi termin, ilość ewentualnych poprawek czy przeniesienie autorskich praw majątkowych.
  • Niedokładne określenie grupy docelowej – brak doświadczenia w pisaniu treści do Internetu może być powiązana z błędnym rozpoznaniem grupy docelowej i jej potrzeb. Tym samym tekst nie wygeneruje założonego celu.
  • Słaba organizacja pracy copywritera – niemożliwe terminowe wykonanie zgłoszonych poprawek.
  • Tekst niskiej jakości – treść nie przyczynia się do osiągania założonych celów. Pojawiają się błędy na przykład interpunkcyjne lub tekst nie spełnia założeń content SEO.

Przy podejmowaniu współpracy z najtańszym copywriterem warto zapoznać się z jego portfolio, które będzie namiastką tekstów, których możemy oczekiwać.

Tak naprawdę to od copywriterów zależy kształtowanie stawek za pisane teksty.  Potencjalny klient musi sam chcieć zapłacić więcej za stworzone przez nas treści. Jeżeli jeden solidnie przygotowany tekst generuje oczekiwane zyski, to z pewnością wart więcej, niż kilka tekstów o słabej konwersji.

Rynek na tworzenie tekstów do Internetu jest bardzo obszerny. Nieustannie rośnie zapotrzebowanie na usługi copywriterskie. Miejsca jest dla wszystkich sporo, zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących w tym zawodzie. Czy słuszne jest twierdzenie, że najtańszy copywriter psuje rynek? Jeżeli jest zapotrzebowanie, to jest ktoś, kto tę lukę wypełnia. Jeżeli copywriter nie chce pisać zleceń za niskie stawki, to nie podejmie zlecenia do realizacji. Takie jest prawo rynku.

Najtańszy copywriter – podsumowanie

Podsumowując, przyzwolenie na teksty niskiej jakości daje sam użytkownik Internetu, który w sposób lekki chce spędzić odrobinę czasu. I tu w zapotrzebowanie wpisują się teksty mniej rzetelny. Zatem profesjonaliści, jak i najtańsi copywriterzy mogą obok siebie egzystować na rynku usług.  Wraz z nabywaniem doświadczenia w zawodzie copywritera warto stawki podnosić,  pomimo obawy zerwania stałej współpracy ze zleceniodawcą. Zazwyczaj prościej dla zleceniodawcy jest utrzymać owocną współpracę przez podniesienie stawek, niż szukać nowego copywritera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *