Pisanie artykułów do gazet – co powinieneś wiedzieć?

Potencjał artykułów coraz częściej zostaje zdeprecjonowany na rzecz nowocześniejszych form reklamy. Nie znaczy to jednak, że artykuły nie niosą one za sobą żadnych korzyści. Choć powszechnie może się wydawać, że gazety w tradycyjnej formie przeszły do mainstreamu, niepodważalnie nadal posiadają stałe grono czytelników, do których warto dotrzeć.  Jak zatem powinno wyglądać pisanie artykułów do gazet? O tym w dalszej części tego artykułu!

Pisanie artykułów do gazet

Odpowiednio skonstruowana narracja i merytoryczne treści są nieodłącznym elementem angażujących artykułów. Gdy uda się zdobyć zainteresowanie czytelnika poprzez dobrze opowiedzianą historię w tekście, wzrośnie prawdopodobieństwo skuteczności sprzedaży. Dobrze skonstruowana opowieść powinna sprawić, że czytelnik z zaciekawieniem spędzi czas nad lekturą, z chęcią zgłębienia jej w całości, chcąc dowiedzieć się więcej o produkcie.

Na co zwracać uwagę?

  • Kluczem jest, by nie starać się przekonać czytelnika do zakupu na siłę, bardziej skutecznym sposobem będzie naprowadzenie go na daną myśl poprzez zaprezentowanie tego, co może dać mu produkt. Zainteresowanie odbiorcy przekłada się na skuteczność. Powodem, dla którego ludzie decydują się na szukanie rozwiązań, są problemy lub pragnienia. Wystarczy w subtelny sposób pokazać, jak sobie z nimi poradzić za pomocą przedstawionych rozwiązań.
  • Nie bez znaczenia jest odpowiednia argumentacja. Puste słowa bez pokrycia nie dają żadnej gwarancji, stąd nie warto hiperbolizować, taki zabieg mógłby przyczynić się do utraty wiarygodności artykułu, który powinien odznaczać się subtelnością, mając do zaoferowania na pierwszym miejscu jakość.
  • Przy pracy nad artykułem równie ważne jest zwrócenie uwagi na to, by był kompatybilny z resztą treści publikowanych w gazecie. Dobry artykuł sponsorowany to taki, który trudno byłoby odróżnić od reszty publikacji, gdyby nie lokowanie produktu.
  • Na sam koniec istotna jest zachęta do działania, czyli nakierowanie odbiorcy do podjęcia właściwych czynności mających na celu sfinalizowanie sprzedaży. Jeśli artykuł faktycznie spełni swoją funkcję, klient z chęcią wysili się np. do zapoznania się z ofertą sklepu na jego stronie i dalej, skorzystania z niej. Call to action zamyka cały proces, będąc tym samym wisienką na torcie.
  • Jako że artykuły prasowe są częścią content marketingu, a ten operuje mnogością form, nie warto ograniczać się przy ich doborze. Artykuł może zawierać porady ekspertów, być zbiorczą odpowiedzią na pytania odnośnie do produktu, recenzją. Ponadto, by wnieść wartości poprzez treść powinien edukować odbiorców, uświadamiać o użyteczności produktu.

Podsumowując

Reasumując, wykonany w należyty sposób artykuł sponsorowany ma w sobie potencjał i jest w stanie generować sprzedaż. Jego skuteczność będzie zależeć od tego, czy zastosujemy się do zaleceń i postawimy na nienachalne, wnoszące wartość materiały, obrazujące rzeczywistą wartość przedmiotu reklamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *