Publikowanie artykułów na portalach zewnętrznych

Choć artykuły to broń dużego kalibru w marketingowej wojnie, to publikowanie tekstów jedynie w obrębie własnego bloga, niestety nie zapewni zwycięstwa. W tym całym wyścigu warto przyjrzeć się pewnemu zagadnieniu. Jak działa publikowanie artykułów na portalach zewnętrznych i dlaczego warto po nie sięgnąć? Dowiecie się w dzisiejszym artykule.

Na czym polega publikowanie artykułów na portalach zewnętrznych?

Marzeniem każdej osoby odpowiedzialnej za prowadzenie strony internetowej jest jak najwyższe miejsce w wynikach wyszukiwania. Dzięki wzbogaceniu profilu linkowego to marzenie jest możliwe do spełnienia. Potencjalny klient, widząc, że wiele stron linkuje do strony prowadzonej przez Was, prawdopodobnie uzna, że coś musi być na rzeczy i warto do Was wpaść.

Ale na czym dokładnie polega ta publikacja artykułów na portalach zewnętrznych? Jest to nic innego jak opracowanie tekstów sponsorowanych, które zawierają linki przekierowujące do pozycjonowanej strony i zamieszczenie takich artykułów na portalach zewnętrznych w zamian za opłatę lub współpracę (w tym wypadku wzajemną publikację).

Jakie linki umieścić w artykule?

Otóż to temat długi i szeroki jak rzeka. Dzisiaj przedstawimy wam kilka typów linków:

  • URL – umieszczenie całego linku w artykule,
  • Brand – odnoszący się do nazwy marki,
  • Zero match – nazwa nie odnosi się do frazy (np. kliknij tutaj),
  • Partial match – swobodne dopasowanie frazy do tekstu (np. artykułom),
  • Exact match – ścisłe dopasowanie frazy (np. artykuły),
  • obrazkowe – wykonane za pomocą tekstu alternatywnego w grafice.

Anchory (czyli właśnie linki) w tekście można zamieścić na kilka sposóbów. Warto pamiętać o tym, żeby zadbać o zróżnicowaną formę odnośników, aby tekst wyglądał po prostu naturalnej.

Publikowanie artykułów na portalach zewnętrznych – korzyści

Przyszedł czas na to, na co pewnie każdy z Was czekał z niecierpliwością – czyli korzyści! Do najważniejszych można zaliczyć:

  • Poprawę pozycjonowania – tego nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Lepsze pozycjonowanie równa się większy ruch na stronie, co przekłada się na ilość potencjalnych klientów.
  • Poprawę wizerunku firmy – merytoryczność artykułów, nawet tych sponsorowanych ma ogromne przełożenie na zaufanie klientów i zainteresowanie ofertą.
  • Dodatkowy ruch w postaci referral – w przypadku publikacji linków na popularnych portalach, można liczyć na wzrost odwiedzin strony macierzystej, na którą odbiorcy przejdą po kliknięciu linku z poziomu tekstu.

Pozycjonowanie off-site (działania wzmacniające SEO poprzez działania poza obrębem strony macierzystej) wymagają czasu. Jednak ciężka praca może przynieść co najmniej zadowalające efekty. Publikacja artykułów na portalach zewnętrznych przyczyni się do zwiększenia ruchu organicznego na stronie, który jest darmowym źródłem pozyskiwania klientów.

Jak zabrać się do publikowania artykułów na portalach zewnętrznych?

W internecie znajdziecie mnóstwo sposobów, jednak na dobry początek w zupełności wystarczą Wam dwa podstawowe. Skorzystanie z usług pośredników lub nawiązanie współpracy osobiście.

Pierwsze rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej kosztowne, ale też mniej czasochłonne. Na portalach zajmujących się publikacją na obcych stronach określa się widełki cenowe, wskaźniki domeny, a następnie dostajecie ofertę. Mogą się tym zająć również firmy pozycjonerskie lub agencja content marketing.

Jeśli zdecydujecie działać się na własną rękę, musicie liczyć się z tym, że będziecie musieli na to poświęcić sporo czasu, a umiejętność negocjacji gra tu bardzo ważną rolę. Jednak możecie na tym też trochę zaoszczędzić. W niektórych przypadkach „zapłatą” jest wzajemna publikacja artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *